Czy mam właśnie plamienie implantacyjne?

Witam. Mam pytanie odnośnie ewentualnej ciąży. Okres powinnam dostać koło 25 lipca. Dzisiaj zauważyłam u siebie brązowe plamienia, utrzymują się od rana. Nie jest to jakaś duża ilość wydzieliny, ale przy podcieraniu zostaje brązowy ślad na papierze, a na wkładce też się troszkę zebralo. Czy możliwe jest, aby było to plamienie implantacyjne? Zważywszy, że okres powinnam dostać za tydzień dopiero?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

brązowe plamienie może oznaczać plamienie implantacyjne i w rezultacie ciążę. Jednak nie jest to do końca pewne, wszystko zależy od tego, kiedy był ostatni stosunek. Do plamienie dochodzi bowiem od około 6 do 12 dnia po zapłodnieniu. Najrozsądniej byłoby wykonać test ciążowy, co najmniej 10 dni po stosunku. Pozwoli on rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące ciąży.

Jeśli test wyjdzie negatywny, można szukać innych przyczyn plamienia. Często brązowe plamienie pojawia się podczas stanów zapalnych w macicy. Ma to miejsce przy np. polipach lub mięśniakach macicy.

Taka zmiana może też być związana ze zmianami hormonalnymi bądź też stosowaniem antykoncepcji hormonalnej.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zalecamy, aby udała się Pani do ginekologa celem wykonania odpowiednich badań.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.