Czy to jest normlany okres czy plamienie implantacyjne?

Dzień dobry. Pisze z pytaniem. Staramy się z mężem o potomka. Cykl mam co 29 dni. Dziś w dniu spodziewającej miesiączki wystąpiły krwawienia. Czy to jest normalny okres czy plamienie implantacyjne. Nie występują żadne boleści podbrzusza. Jak mam normalnie miesiączkę to się zwijam z bólu . Też nie mam żadnych objawów ciąży typu powiększenie piersi lub zaciemnienie brodawek

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie sposób tego ocenić, ale faktycznie zdarza się, że nawet przez pierwsze 3 miesiące ciąży w terminie spodziewanej miesiączki pojawiają się delikatne krwawienia, plamienia – często mylone z menstruacją.

Plamienie czy krwawienie implantacyjne pojawia się od 7 do 12 dni po zapłodnieniu – zatem może być mylone z miesiączką. Zazwyczaj jest skąpe i trwa kilka godzin do kilku dni, a to z powodu uszkodzenia naczynia krwionośnego w wyniku implantacji zarodka. Najczęściej jest niezauważalne bądź ignorowane przez kobietę, która nie spodziewa się ciąży. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Wczesne krwawienie ciążowe – słabsze, mniej obfite i charakteryzujące się jasną wydzieliną – jest sygnałem burzliwych zmian hormonalnych w organizmie przyszłej mamy. Również bywa mylone z miesiączką, choć nie musi pojawiać się w jej terminie. Odsyłam do tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-pojawiania-sie-miesiaczki-w-ciazy.

Są też przyczyny związane z patologią narządu rodnego, a niekiedy i samej ciąży, jak choćby mięśniaki, żylaki czy polipy macicy, powodujące krwawienie. Oczywiście musi się Pani liczyć także z tym, że krwawienie to było miesiączką, niemniej najlepszym sposobem jest zrobienie testu ciążowego, który powinien rozwiać wszystkie wątpliwości. Więcej o wyborze testu ciążowego pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.