Czy miałam plamienie implantacyjne?

Witam. 11.06 zakończyła sie miesiączka. Po 7 dniach zauważyłam delikatne plamienie -mało widoczne - koloru różowego. Pojawiało się w ciągnącym śluzie oraz na papierze po podtarciu. Nie towarzyszył temu ból. Dodam ze pierwszy raz miałam coś takiego. Testy owulacyjny wychodzili negatywne. Staramy się z narzeczonym o dziecko od kilku miesięcy. Czy to może plamienie implantacyjne?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

plamienie implantacyjne pojawia się najczęściej od około 7 do 10 dnia po zapłodnieniu. Można je pomylić z miesiączką, jednak jest o wiele mniej obfite od krwawienia okresowego. Krew przy plamieniu ma najczęściej barwę jasnoróżową, jest pozbawiona skrzepów i ma dosyć rzadką konsystencję.

W celu wykrycia ciąży polecamy, aby wykonała Pani test ciążowy. Robi się go zazwyczaj 10 dni po stosunku, ponieważ dopiero wtedy będzie w stanie pokazać najbardziej wiarygodny wynik.

Jeżeli chodzi o inne przyczyny krwawienia, które nie są spowodowane miesiączką, to zaliczamy do nich między innymi: zaburzenia hormonalne, przyjmowanie niektórych leków, w tym również stosowanie antykoncepcji hormonalnej, obecność polipów lub torbieli, a także poważniejsze schorzenia, takie jak endometrioza.

Jeżeli prawidłowo wykonany test ciążowy nie potwierdzi ciąży, zalecamy udanie się do ginekologa, który za pomocą odpowiednich badań, będzie w stanie wskazać przyczynę występującej krwi.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym plamienia:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.