Czy mogłam mieć plamienie implantacyjne?

Cykle 26-28 dniowe. 9tego dnia cyklu stosunek. Na początku bez zabezpieczenia, później skończony z prezerwatywa. 4 dni później śluz podbarwiony krwią, epizod jednodniowy. Czy to może być plamienie implantacyjne? Czy za wcześnie....?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

plamienie implantacyjne występuje z reguły od 6 do 12 dni po zapłodnieniu, dlatego w Pani przypadku możemy raczej odrzucić tę hipotezę.

Przy regularnych cyklach 28-dniowych, owulacja pojawia się najczęściej 12 - 14 dnia cyklu. Dopiero w tych dniach może dojść do zapłodnienia, dlatego plamienie implantacyjne zbiega się najczęściej z terminem przyjścia miesiączki.

Dla pewności może Pani zawsze wykonać test ciążowy, co najmniej 10 dni po stosunku. W przypadku testów płytkowych proszę to zrobić z użyciem porannego moczu, ponieważ wtedy stężenie ewentualnego hormonu beta HCG byłoby najwyższe.

Jeśli ciąża zostanie wykluczona, plamienie może być spowodowane owulacją, co często występuje i jest wynikiem gwałtownego spadku poziomu estrogenów.

Więcej o plamieniach międzymiesiączkowych przeczyta Pani w naszym artykule, do którego link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-charakterystyka-owulacja-implantacja-objaw-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.