Czy pojawiło się u mnie krwawienie implantacyjne?

Witam, Po wykonaniu testów na owulację wyniki wyszły pozytywnie w dniach 14-16.02., i po stosunku w dniach 15-16.02. wystąpiło krwawienie które trwało jeden dzień (barwa jasnoróżowa), i moje pytanie brzmi co to mogło być? Czy to jakieś plamienia implantacyjne, i czy można spodziewać się ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

owulacja jest tzw. szczytem płodności, dlatego współżycie w tym okresie daje największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Jeśli więc współżyła Pani w tym czasie, to bardzo możliwe, że zaszła Pani w ciążę. Jednodniowe krwawienie, którego Pani doświadczyła, jak najbardziej może być tzw. krwawieniem bądź plamieniem implantacyjnym i tylko to potwierdzać. Zazwyczaj pojawia się ono po 6-12 dniach od zbliżenia i jest oznaką zagnieżdżania zarodka.

Trwa krótko, bo kilka godzin lub maksymalnie kilka dni i często przybiera jasnoróżową barwę.

Proszę wykonać test ciążowy za około 14 dni, aby sprawdzić, czy doszło do zapłodnienia. Trzymamy kciuki!

Więcej informacji na temat plamienia implantacyjnego znajdzie Pani w naszym artykule, który umieszczamy poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.