Czy takie krwawienie może być plamieniem implantacyjnym?

Dzien dobry, ostatnią miesiaczkę miałam 6 pażdziernika. 24 października wystapilo krwawienie zywą krwią (trwa juz 2 dni) w nieco mniejszej ilosci niz menstruacyjne ale nadal jest to duża ilość. Jest bez skrzepów wystepują lekkie skurcze macicy. Współżylam z narzeczonym w dni plodne bez zabezpieczeń. Czy takie krwawienie może być plamieniem implantacyjnym czy moze to oznaczać jakies problemy? Do lekarza migę dostać sie dopiero za tydzień. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

plamienie implantacyjne to oznaka zagnieżdżenia się zarodka w macicy. Najczęściej występuje ono pomiędzy 8. a 12. dniem od połączenia się komórki jajowej i plemnika. Wówczas u części kobiet pojawia się jasnoróżowa, jasnoczerwona lub brązowa wydzielina w niewielkiej ilości. Czas trwania krwawienia implantacyjnego jest krótszy od miesiączki. Maksymalnie wynosi on trzy dni, choć zdarza się, iż plamienie implantacyjne jest jednorazowym incydentem.

W plamieniu tym nie ma skrzepów, a kobieta nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. Mogą jedynie pojawić się delikatne i nieregularne skurcze.

Objawy te pokrywają się z Pani opisem, więc istnieje szansa, że wystąpiło u Pani plamienie implantacyjne. Wątpliwości rozwieje test ciążowy oraz wizyta u ginekologa.

Więcej na ten temat przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.