Czy plamienie implantacyjne może być obfite i zawierać skrzepy?

Witam czy plamienie implantacyjne może być obfite i zawierać skrzepy ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie, plamienie implantacyjne nie powinno mieć postaci regularnego krwawienia, nie powinno też zawierać skrzepów.

Plamienie implantacyjne pojawia się wskutek uszkodzenia naczynia krwionośnego podczas implantacji zarodka. Błona śluzowa macicy, z powodu wzmożonej produkcji estrogenu i progesteronu, jest znacznie przekrwiona, stąd nietrudno o drobne urazy. Jednak ich powstanie objawia się właśnie skąpym krwawieniem lub plamieniem, najczęściej w kolorze jasnoczerwonym. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.