Czy tak wygląda implantacja zarodka?

Witam, czy plamienie implantacyjne może zawierać skrzepy krwi? Staramy się z mężem o dziecko, od 11.01 reglarnir współżyjemy co drugi dzień. 16.01 pojawiło się plamienie, kilka kropel krwi, bywał też śluz zmieszany z krwią, czasami skrzepy, generalnie mało objętościowo jednak od 6 dni codziennie coś się pojawia. Nic mnie przy tym nie boli (w czasie normalnej misieczki zawsze boli mnie brzuch). Dodam, że miesiączkę powinnam dostać 4.02. Cykle trwają ok 34 dni

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety trudno ocenić pochodzenie tego krwawienia – może to być nawet nadżerka czy stany zapalne pochwy, jajników i przydatków, a nawet polipy szyjki macicy i mięśniaki podśluzówkowe.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-podczas-stosunku-przyczyny.

Co do krwawienia implantacyjnego, to zazwyczaj jest skąpym plamieniem spowodowanym przekrwieniem śluzówki. W efekcie podczas implantacji zarodka pojawia się niewielkie krwawienia bądź plamienie trwające kilka godzin (rzadko, ale jednak zdarza się, że trwa ono przez kilka dni), natomiast nie powinny pojawiać się w nim skrzepy.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Ponieważ jednak starają się Państwo o dziecko i współżycie ma miejsce w okresie owulacji, to proszę wykonać badanie na oznaczenie poziomu beta hCG – po upływie 7-10 dni od zbliżenia powinno potwierdzić bądź wykluczyć zapłodnienie.

Być może także ten materiał Panią zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.