Czy to może być implantacja?

Witam serdecznie . Razem z mężem staramy się o dziecko wczoraj miałam plamienie nie było tego za wiele brązowo różowa wydzielina czy to może być implantacja ?cykle mam niereguralne

Redakcja abcZdrowie

Witam, trudno to ocenić – podała Pani za mało szczegółów, np. kiedy miał miejsce stosunek płciowy i kiedy spodziewa się Pani menstruacji. Jest to istotne, ponieważ plamienie implantacyjne występuje około 7 dni po zapłodnieniu, choć czasami może być nawet później – do 12 dni po jajeczkowaniu. Z tego powodu może zostać pomylone z menstruacją, a niestety również i ona może być przyczyną Pani plamień. Czasami implantacji zarodka towarzyszy nie tylko krwawienie spowodowane uszkodzeniem naczynia krwionośnego, ale też typowe dla ciąży objawy, takie jak chociażby mdłości czy zwiększona tkliwość piersi. Spowodowane jest to wzrostem hormonówprogesteronu i estrogenu. Więcej w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne. Proszę pamiętać, że już 14 dni po stosunku może Pani wykonać test ciążowy w warunkach domowych lub laboratoryjnych (nawet po 7 dniach) – być może da odpowiedź na Pani pytanie o ciążę. Proszę również bacznie obserwować swoje ciało – jeśli doszło do zapłodnienia, być może odczuwa Pani już symptomy tego stanu lub niebawem się pojawią. Niektóre z nich mogą być dla Pani zaskoczeniem. Zachęcam do zapoznania się z nimi poprzez artykuł pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.