Czy mam krwawienie implantacyjne?

Witam. Moje pytanie jest odnośnie krwawienia implantacyjnego. Jestem 6 dni po owulacji i pojawiło się krwawienie i zdaje się że po 1 dniu już powoli ustaje, o wiele bardziej skape niż zwykłe krwawienie menstruacyjne. Towarzyszy mu niewielki dyskomfort i lekki ból w podbrzuszu. Dodam że moje piersi są bardziej tkliwe a miesiączki regularne i powinna pojawić się ona za 10 dni. Czy Pani/Pana zdaniem jest możliwość że właśnie jest to krwawienie implantacyjne? Niektóre strony podają że może być ono mylone z menstruacyjnym i mogą pojawiać się w nim niewielkich rozmiarów skrzepy. Stąd moje zaniepokojenie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 19 LAT około miesiąca temu

Jak wykonać test owulacyjny?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

krwawienie implantacyjne jest niewielkim uszkodzeniem naczynia krwionośnego, powodującym skąpe krwawienia – faktycznie mogą być mylone z miesiączką, bo niekiedy pojawiają się w bliskim terminie menstruacji, ale nie powinny zawierać skrzepów. Krwawienie implantacyjne nie zawiera bowiem, w przeciwieństwie do menstruacji, fragmentów złuszczonego endometrium, a jedynie niewielkie ilości krwi z uszkodzonego w trakcie implantacji zarodka naczynia.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

To oznacza, że nie sposób wykluczyć, że doszło u Pani w trakcie owulacji do zapłodnienia, choć oczywiście tylko test ciążowy może potwierdzić lub wykluczyć ciążę. Proszę poczekać do terminu miesiączki bądź wykonać badanie beta hCG. Z testem ciążowym warto poczekać minimum 10-14 dni, ale badanie laboratoryjne może wskazać wzrost hormonu ciążowego już kilka dni po zapłodnieniu.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszym-tygodniu-rodzaj-intensywnosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy