Czy takie krwawienie i ból podbrzusza może być oznaką ciąży?

Mam 40lat i staramy się z partnerem o dziecko Mam przeważnie regularne miesiączki cykl 27-27.jednak w tym Miesiącu dostałam okresu w 18 dniu cyklu. Według mnie 9 dni przeg miesiączka Krew jest czerwona bez skrzepów .pierwszego dnia bardzo bolało mnie podbrzusze Czy mogę być w ciąży ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

kiedy miesiączka pojawia się wcześniej lub w jakikolwiek inny sposób stanowi odchylenie od przyjętej normy, to zazwyczaj budzi to skojarzenie z ciążą. Niestety przeważnie nie ma to pokrycia w rzeczywistości.

Trudno jednoznacznie wskazać przyczynę wcześniejszego okresu, natomiast jeżeli miesiączka była obfita i wyjątkowo bolesna, to raczej nie wskazuje to na ciążę. Domyślam się, że podejrzewa Pani, że nietypowe krwawienie nie było menstruacją, a krwawieniem implantacyjnym.

Zazwyczaj ma ono miejsce około 7-12 dni od zapłodnienia i jest skąpym plamieniem pojawiającym się wskutek zagnieżdżania zarodka. Jednak takie plamienie trwa kilka godzin i nie jest bolesne ani intensywne. Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Proszę pamiętać, że Pani wątpliwości może rozwiać badanie laboratoryjne na obecność gonadotropiny kosmówkowej we krwi. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.