Co może znaczyć delikatne plamienie i ból brzucha?

Witam . Od 2 dni mam delikatne plamienie różnych kolorów od jasnych po brązowe ciężko mi je opisać nie są zbyt obwite po prostu plamienie ale nie ma w nich żadnych skrzepów wczoraj delikatnie bolał mnie brzuch jak by kłucie w dolnej części z mężem staramy się o dziecko cykle miesiączkowe mam niereguralne ostatnia miesiączkę miała 23.04 przypuszczalny stosunek był 26 robiłam testy owulacyjne były w ten dzień pozytywne dziś wykonałam test ciążowy wyszedł negatywny możliwe że został wykonany za wcześnie niestety nie mam szans dostania się do ginekologa z przyczyn korony za każdą odpowiedź naprawdę bardzo dziękuję nie wiem co robić w tej sytuacji

Redakcja abcZdrowie

Witam, jeżeli cykle ma Pani nieregularne, to trudno wyrokować o ciąży. Ale warto wiedzieć, że plamienie implantacyjne, towarzyszące zagnieżdżaniu się zarodka, choć może wyglądać właśnie tak jak to opisywane przez Panią, jednak ma miejsce około 7 dni po zapłodnieniu. Jeśli jest Pani zainteresowana, to tematu krwawienia implantacyjnego dotyka nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne. Z kolei test ciążowy warto wykonać około 14 dni od stosunku – wcześniej w moczu może być za niskie stężenie hormonu beta hCG, wówczas wynik będzie fałszywie negatywny. Największą pewność gwarantuje test wykonany w dniu spodziewanej miesiączki. Z powodu trudności z dostaniem się do ginekologa wydaje się, że najlepszym wyjściem byłoby wykonanie testów laboratoryjnych z krwi na oznaczenie poziomu gonadotropiny kosmówkowej (beta hCG). Już po 10 dniach od zapłodnienia wynik tego badania nie pozostawi wątpliwości. Gdy niski poziom hormonu wykluczy ciążę, sugeruję jednak wizytę u ginekologa – jeśli plamienie będzie się utrzymywać lub pojawi się ponownie. Może ono oznaczać np. zaburzenia hormonalne, ale też mięśniaki macicy czy polipy. Tutaj opinia naszego eksperta – https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wyglada-plamienie-implantacyjne. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.