Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy najlepiej powtórzyć test ciążowy?

Dzień dobry , z chłopakiem staramy się o dziecko. Ostatni raz kochaliśmy się 3 maja i był wytrysk. Miesiączke powinnam dostać 8 maja i trwać do 14 maja , ale nie miałam okresu ani krwawienia tylko zwykłą wydzieline.Dodam że zawsze mam regularne miesiączki. Robiłam test 11 maja ale wyszedł negatywny. Moje pytanie czy mogę być w ciąży? I czy powtórzyć test ciążowy czy zrobić test z krwii w labolatorium?
KOBIETA, 22 LAT 12 miesięcy temu

Poród w wodzie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, nie napisała Pani jakiego rodzaju jest to wydzielina. Faktem jest, że 7-12 dni po zapłodnieniu może pojawić się plamienie implantacyjne – podczas zagnieżdżania zarodka dochodzi wówczas do uszkodzenia naczynia krwionośnego, a co za tym idzie pojawia się niewielkie krwawienie. Zazwyczaj trwa kilka godzin, maksymalnie do kilku dni. Co do testu ciążowego – być może wykonała go Pani za wcześnie i poziom beta hCG był za niski, by wychwycił go domowy test. Najlepiej powtórzyć test ciążowy lub wykonać test z krwi w laboratorium – ten drugi nie pozostawi wątpliwości co do wyniku, choć prawdą jest, że obecne testy ciążowe, dostępne w aptekach oraz drogeriach, również bardzo rzadko zafałszowują wynik. Pod tym adresem więcej na temat testów ciążowych, wskazań do wykonań oraz czasu: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy