Czy test ciążowy po takim czasie jest wiarygodny?

Dzień dobry czy test ciążowy o sterzeniu 10 ul 45 dni po stosunku i 2 dni po planowanej miesiące wykonany z pierwszego moczu dający wynik ujemny jest wiarygodny bardzo proszę o pomoc
KOBIETA, 20 LAT 8 miesięcy temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, test ciążowy wykonany minimum po 14 dniach od stosunku jest wiarygodny. Odsyłam do materiału, powinien rozwiać Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Jeżeli wykonała Pani test ciążowy po 45 dniach i po upływie terminu spodziewanej miesiączki, trzymając się wytycznych producenta zawartych w ulotce informacyjnej, to nie ma Pani powodu, by podejrzewać, że wynik jest fałszywie ujemny.

Może Pani zatem być spokojna i nie obawiać się o ciążę. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy