Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ten bhcg mam uznać za wiarygodny?

Czy wynik bhcg po 20 dniach od wspozycia wynik ujemny jest wiarygodny ...do tego 12 dni po stosunku test paskowy ujemny i 17 dni po stosunku wynik ujemny .
KOBIETA, 35 LAT około miesiąca temu

Powikłania cesarskiego cięcia

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

gonadotropina kosmówkowa czyli beta hCG, to hormon produkowany w organizmie ludzkim właściwie tylko w kilku przypadkach – jednym z nich jest ciąża, kiedy to zapłodniona komórka jajowa, a potem łożysko produkuje ten hormon.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Przyjmuje się, że jeżeli wartość wyniku badania z krwi na obecność beta hCG wynosi mniej niż 5 mIU/ml to oznacza to brak ciąży, a najniższe wartości po zapłodnieniu, jakie badanie jest w stanie wykryć to około 5-50 mIU/ml wskazujące na ok. 3. tydzień ciąży.

Jeżeli badanie laboratoryjne wykazało poziom beta hCG <5mIU/ml oraz dwa testy ciążowe wskazały wynik negatywny, to ciążę można definitywnie wykluczyć.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy