Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taki wynik bHCG jest już wiarygodny?

Witam, 17 dni po stosunku, dziś beta hcg >1,2. Wiarygodna, czy warto powtórzyć?
KOBIETA, 27 LAT 3 tygodnie temu

Bóle porodowe

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

hormon beta hCG produkowany jest przez komórkę jajową już kilka dni po zapłodnieniu, choć testy ciążowe domowego użytku są za mało czułe, by go wykryć. Co istotne jednak, badanie laboratoryjne na obecność gonadotropiny kosmówkowej we krwi pozwala na wykrycie hormonu właśnie kilka dni po zapłodnieniu.

Być może zainteresuje Panią ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego.

Stąd też, jeżeli badanie zostało wykonane 17 dni po stosunku, nie ma powodu, by domniemywać, że jest niewiarygodne. Poziom poniżej 5 mIU/l wskazuje na wartość fizjologiczną, gdy nie dojdzie do zapłodnienia. Zatem nic nie wskazuje na to, by musiała Pani powtarzać badanie.

Zachęcam do zapoznania się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy