Czy mogę już wykluczyć ciążę w 100%?

beta HCG z krwi witam, robiłam test beta hcg z krwi 11 oraz 21 dni po stosunku. Wyniki obydwóch badań to <1.10 miu/ml. Czy mogę już wykluczyć ciążę na 100%?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

badanie laboratoryjne na oznaczenie poziomu gonadotropiny kosmówkowej, która produkowana jest przez zapłodnioną komórkę jajową, a potem zarodek, jest badaniem bardzo czułym, wykrywającym beta hCG już nawet w 5-7 dni po zapłodnieniu. W przeciwieństwie do testów ciążowych domowego użytku badanie na obecność beta hCG jest niemal nieomylne.

Więcej na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Stąd też, jeżeli wykonała Pani aż dwa badania i każde wskazało poziom wykluczający ciążę, nie ma Pani powodu do obaw.

Być może zainteresuje Panią także nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/wczesne-objawy-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.