Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wstyd nie zapytać - ciąża bez opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

sugeruję powtórzenie badania za kilka dni, choć raczej nie ma Pani powodu, by podejrzewać ciążę. Dopiero wynik powyżej 5 mlU/ml wskazuje ciążę – wynik poniżej jest normalnym stanem. Normy dla tego hormonu zostały przedstawione w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta.

Gonadotropina kosmówkowa, czyli hormon HCG obecny we krwi, jak również w moczu, produkowana jest przez łożysko oraz zapłodnioną komórkę jajową po implantacji zarodka – czyli około 6-11 dni po owulacji. Więcej na temat gonadotropiny kosmówkowej i podjednostek alfa oraz beta w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Ponieważ badania robiła Pani w pierwszym dniu planowanej miesiączki, to w przypadku zapłodnienia we wciąż trwającym cyklu – hormon byłby obecny w stężeniu pozwalającym na wykrycie go – z pewnością byłoby wyższe od podanego przez Panią.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy