Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poród - kiedy należy udać się do szpitala?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie sposób wykluczyć ciąży, mimo że poziom beta hCG jest bardzo niski, a kreska na teście ciążowym blada. Zazwyczaj normy laboratorium potwierdzają ciążę, gdy stężenie gonadotropiny kosmówkowej we krwi przekracza 5 mIU/ml. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Ponieważ nie wspomina Pani o tym, kiedy miało miejsce ryzykowne zbliżenie, to trudno dywagować na temat domniemanej ciąży. Proszę pamiętać, że test ciążowy najlepiej wykonać w dniu planowej miesiączki, zaś badanie z krwi – najwcześniej po 7-10 dniach od stosunku.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy