Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nacięcie krocza podczas porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ból brzucha oraz głowy to nie są objawy typowe dla ciąży – zwłaszcza na tak wczesnym etapie i trudno na ich podstawie wnioskować zapłodnienie. Natomiast jeśli do stosunku doszło 9 dni temu to niewykluczone, że test ciążowy wykonała Pani za wcześnie. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Sugeruję więc poczekać do terminu miesiączki, a jeżeli krwawienie nie wystąpi – proszę ponownie zrobić test ciążowy z moczu lub wykonać badanie na obecność beta hCG we krwi. Jest to najczulsze badanie, które nie pozostawi wątpliwości co do wyniku. Więcej o gonadotropinie kosmówkowej w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy