Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Po ilu dniach najlepiej zrobić test ciążowy?

Po ilu dniach najlepiej zrobić test ciążowy
KOBIETA, 29 LAT 8 miesięcy temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

to zależy od testu, na jaki się Pani zdecyduje – każdy producent deklaruje na opakowaniu czułość badania, za którą idzie moment, w którym można wykonać test. Przyjmuje się jednak, że aby mieć stuprocentową pewność co do właściwego wyniku domowego testu ciążowego, to warto go wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Jeżeli zależy Pani na czasie, to najwcześniej można wykonać test po ok. 10-14 dniach od stosunku. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Najlepszym i najpewniejszym badaniem jest badanie laboratoryjne na obecność hormonu beta hCG z krwi – może je Pani wykonać już po 7 dniach od stosunku. Jeśli jest Pani zainteresowana, to szerzej o gonadotropinie kosmówkowej traktuje ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy