Po ilu dniach najlepiej zrobić test ciążowy?

Po ilu dniach najlepiej zrobić test ciążowy

Redakcja abcZdrowie

Witam,

to zależy od testu, na jaki się Pani zdecyduje – każdy producent deklaruje na opakowaniu czułość badania, za którą idzie moment, w którym można wykonać test. Przyjmuje się jednak, że aby mieć stuprocentową pewność co do właściwego wyniku domowego testu ciążowego, to warto go wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Jeżeli zależy Pani na czasie, to najwcześniej można wykonać test po ok. 10-14 dniach od stosunku. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Najlepszym i najpewniejszym badaniem jest badanie laboratoryjne na obecność hormonu beta hCG z krwi – może je Pani wykonać już po 7 dniach od stosunku. Jeśli jest Pani zainteresowana, to szerzej o gonadotropinie kosmówkowej traktuje ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.