Czy test ciążowy wykonany 2 miesiące po stosunku będzie wiarygodny?

Dzien dobry czy test ciazowy wykonany 2 miesiace po stosunku jest wiarygodny?

Redakcja abcZdrowie

Witam, tak, jak najbardziej. Test wykonany już 10 dni po stosunku może wskazać ciążę, w innym wypadku – po 14 dniach, a najbardziej wiarygodny wynik będzie, gdy test zostanie wykonany najwcześniej w dniu spodziewanej menstruacji. Oczywiście należy pamiętać, że testy różnią się czułością. Więcej o testach ciążowych w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy. Poziom gonadotropiny kosmówkowej, którą wykrywa domowy test, gwałtownie wzrasta przez pierwszy trymestr ciąży, zatem również w 2 miesiące po stosunku seksualnym wynik testu ciążowego nie będzie zafałszowany. Więcej o tym, kiedy wykonać test i jak on działa pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.