Kiedy dziewczyna powinna wykonać te testy?

Witam. Uprawiałem seks z dziewczyną 27.06, okres miała dostać 04.07. Okresu brak. Kiedy najwcześniej może wykonać test - domowy, który będzie wiarygodny i kiedy moze wykonać test betaHCG, który również będzie wiarygodny?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

największą wiarygodność ma test laboratoryjny z krwi na obecność gonadotropiny kosmówkowej – beta hCG. Da on odpowiedź na pytanie o ewentualne zapłodnienie już nawet ok. 5-7 dni po feralnym stosunku płciowym – wynik powyżej 5 mlU/ml oznacza ciążę, poniżej – jej brak, ponieważ hormon ten produkowany jest przez zarodek oraz łożysko. Odsyłam do artykułu, tam odnajdzie Pan więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Z kolei test ciążowy domowego użytku najlepiej wykonać w dniu planowanej miesiączki, około 10-14 dni od zapłodnienia, by uzyskać wynik niezafałszowany. Choć warto wiedzieć, że tak naprawdę zależne jest to od czułości testu ciążowego, dlatego należy sprawdzić, co na ten temat pisze producent danego testu. Niektóre z nich można wykonać już po 7 dniach od rzekomego zapłodnienia. O rodzajach testów ciążowych i ich czułości przeczyta Pan pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.