Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy dziewczyna powinna wykonać te testy?

Witam. Uprawiałem seks z dziewczyną 27.06, okres miała dostać 04.07. Okresu brak. Kiedy najwcześniej może wykonać test - domowy, który będzie wiarygodny i kiedy moze wykonać test betaHCG, który również będzie wiarygodny?
KOBIETA, 27 LAT 11 miesięcy temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

największą wiarygodność ma test laboratoryjny z krwi na obecność gonadotropiny kosmówkowej – beta hCG. Da on odpowiedź na pytanie o ewentualne zapłodnienie już nawet ok. 5-7 dni po feralnym stosunku płciowym – wynik powyżej 5 mlU/ml oznacza ciążę, poniżej – jej brak, ponieważ hormon ten produkowany jest przez zarodek oraz łożysko. Odsyłam do artykułu, tam odnajdzie Pan więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Z kolei test ciążowy domowego użytku najlepiej wykonać w dniu planowanej miesiączki, około 10-14 dni od zapłodnienia, by uzyskać wynik niezafałszowany. Choć warto wiedzieć, że tak naprawdę zależne jest to od czułości testu ciążowego, dlatego należy sprawdzić, co na ten temat pisze producent danego testu. Niektóre z nich można wykonać już po 7 dniach od rzekomego zapłodnienia. O rodzajach testów ciążowych i ich czułości przeczyta Pan pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy