Czy mam się martwić tymi testami?

Witam wykonałam testy ciążowe w 14 dniu (test krwi baby check) 15(zwykly o czułości 25) i 17 dniu (zwykly o czułości 10) bylam bardzo zestresowana i trudno mi było odczekać więcej dni pomiędzy nimi. Każdy wyszedl negatywny. Czy mam jakieś powody do zmartwien?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wykonanie aż 3 różnego rodzaju testów ciążowych wyklucza prawdopodobieństwo uzyskania fałszywie negatywnego wyniku.

Nic nie wskazuje na to, by miała Pani powody do obaw – choć zazwyczaj sugeruje się, by test ciążowy wykonać w dniu planowanej miesiączki, to w rzeczywistości nowoczesne testy ciążowe domowego użytku są bardzo czułe. Ryzyko pomyłki jest niewielkie, a w Pani przypadku – bliskie zeru.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, być może rozwieje Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Warto wiedzieć, że najpewniejszą metodą wykrywania ciąży jest badanie laboratoryjne na obecność hormonu beta hCG we krwi. Jeżeli więc wykonane testy domowego użytku nie są dla Pani wiarygodne, może Pani wykonać testy z krwi w laboratorium.

Więcej na temat gonadotropiny kosmówkowej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.