Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy test ciążowy trzy dni po spodziewanej miesiączce jest wiarygodny?

Czy test ciążowy 3 dni po spodziewanej miesiączce jest wiarygodny? (negatywny)
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, test ciążowy wykonany minimum po 14 dniach od stosunku jest wiarygodny, a z każdym kolejnym dniem spada ryzyko, że test wskazuje wynik fałszywie negatywny.

Więcej na temat tego, kiedy wykonać test ciążowy w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Oczywiście warto pamiętać, że gwarancją poprawnego wskazania testu ciążowego jest stosowanie się do wytycznych producenta – najlepiej wykonać test ciążowy domowego użytku, wykorzystując do tego poranny mocz oraz pamiętać o odczytaniu wyniku po dokładnym odmierzeniu czasu.

Jeżeli jednak wynik testu pozostaje dla Pani wątpliwy, może Pani wykonać badanie laboratoryjne na oznaczenie poziomu beta hCG we krwi, które wyklucza jakiekolwiek ryzyko pomyłki.

Jeżeli Pani zmartwieniem jest brak miesiączki, być może zainteresuje Panią również ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy