Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy test zrobiony w takim okresie jest wiarygodny?

Witam serdecznie, bardzo proszę o Odpowiedź czy test o czulosci 25 robiony 32 dni po ostatnim stosunku oraz 11 dni po terminie miesiączki robiony w południe daje wiarygodny negatywny wynik? Wcześniej robiłam test o czulosci 10 ok 27 dni po stosunku z moczu porannego wynik również byl negatywny. Bardzo proszę o Odpowiedź
KOBIETA, 25 LAT około miesiąca temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

jeżeli testy wykonała Pani, stosując się do instrukcji dołączonej przez producenta testu ciążowego, to prawdopodobieństwo fałszywie negatywnego wyniku jest bliskie zeru.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Już po upływie 7-10 dni w organizmie kobiety, po zapłodnieniu, wykrywalny jest hormon beta hCG, a po upływie 14 dni większość testów ciążowych domowego użytku powinno wskazać wynik dodatni. Jeżeli wykonała Pani test po upływie terminu spodziewanej miesiączki, to nie ma Pani powodu, by podejrzewać, że wynik jest fałszywie negatywny.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy