Czy taki wynik testu mam uznać za wiarygodny?

Witam kochałam się z chłopakiem w dni nie płonie nie było wytrysku po 12 dniach zrobiłam test ciążowy z popołudniowej porcji moczu wykonany test wyszedł ujemnudo kolejnej miesiaczki pozostało 10 dni czy taki wynik testu mogę uznać że jest wiarygodny bardzo państwa proszę o odpowiedzieć pozdrawiam serdecznie Kinga

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trudno powiedzieć, czy wynik testu ciążowego na pewno będzie wiarygodny, bo choć obecnie testy domowego użytku są bardzo czułe, a producenci często deklarują, że test można wykonać już 7 dni po stosunku płciowym, to jednak optymalny moment wykonania takiego testu ciążowego przypada na spodziewany dzień miesiączki. Więcej o testach ciążowych i rodzajach dostępnych na rynku w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Prawdopodobnie nie ma Pani powodu do obaw – jeśli współżyła Pani w dni niepłodne, a test ciążowy pokazał wynik negatywny, to ciąża jest właściwie wykluczona. Sugeruję poczekać te kilka dni do terminu miesiączki, a jeżeli krwawienie nie nadejdzie – proszę wykonać kolejny test ciążowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.