Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taki wynik testu mam uznać za wiarygodny?

Witam kochałam się z chłopakiem w dni nie płonie nie było wytrysku po 12 dniach zrobiłam test ciążowy z popołudniowej porcji moczu wykonany test wyszedł ujemnudo kolejnej miesiaczki pozostało 10 dni czy taki wynik testu mogę uznać że jest wiarygodny bardzo państwa proszę o odpowiedzieć pozdrawiam serdecznie Kinga
KOBIETA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

trudno powiedzieć, czy wynik testu ciążowego na pewno będzie wiarygodny, bo choć obecnie testy domowego użytku są bardzo czułe, a producenci często deklarują, że test można wykonać już 7 dni po stosunku płciowym, to jednak optymalny moment wykonania takiego testu ciążowego przypada na spodziewany dzień miesiączki. Więcej o testach ciążowych i rodzajach dostępnych na rynku w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Prawdopodobnie nie ma Pani powodu do obaw – jeśli współżyła Pani w dni niepłodne, a test ciążowy pokazał wynik negatywny, to ciąża jest właściwie wykluczona. Sugeruję poczekać te kilka dni do terminu miesiączki, a jeżeli krwawienie nie nadejdzie – proszę wykonać kolejny test ciążowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy