Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy test o czułości wykonany po takim czasie jest wiarygodny?

Czy test o czułości 10 z południowego moczu wykonany 9 dni po stosunku i 7 dni po terminie miesiączki jest wiarygodny? Czy w przypadku ewentualnego stosunku skutkującego zapłodnieniem kilka dni przed terminem krwawienia to krwawienie nie pojawi się? Dodam że biorę tabletki i stosujemy prezerwatywy
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

test wykonany 9 dni po zbliżeniu może nie pokazać wiarygodnego wyniku, choć producenci testów ciążowych domowego użytku niekiedy deklarują wiarygodność już po 7-10 dniach od zbliżenia. Najlepiej jednak poczekać z testem około 14 dni od stosunku lub wykonać test laboratoryjny na obecność hormonu beta hCG.

Więcej informacji na temat testów ciążowych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Natomiast co do krwawienia z odstawienia, to faktycznie jego brak może nasuwać podejrzenia o ciąży. Choć oczywiście nie tylko – niekiedy przyrost endometrium za sprawą tabletek antykoncepcyjnych jest niewielki i w danym miesiącu nie dochodzi do złuszczenia śluzówki. Jest to zupełnie naturalne i nie oznacza również, że antykoncepcja zawiodła.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy