Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poród - kiedy należy udać się do szpitala?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choć zaleca się, by test ciążowy wykonać najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki, to obecnie wysoka czułość testów ciążowych domowego użytku pozwala wykryć ciążę nawet już po 10 dniach (według deklaracji producentów niektórych testów). Zatem może Pani wykonać taki test, ale przy zakupie warto zwrócić uwagę na deklarowaną przez producenta czułość. Tutaj więcej szczegółów, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Natomiast sugerowałabym jednak zdecydowanie się na wykonanie testów z krwi na obecność gonadotropiny kosmówkowej, mimo że testy z moczu mają tę przewagę, że można je wykonać w zaciszu domowym, w dowolnym momencie. Jednak wykrycie hormonu w krwi jest metodą dokładniejszą i dającą miarodajny wynik dużo wcześniej. Odsyłam do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy