Co myśleć o takich różnych wynikach testu?

Witam. Tydzien temu zrobiłam test. Wyszla bardzo blada kreska. 2 dni temu go ponowilam i również ta sama sytuacja - blada kreska. Dzis zrobilam również dwa testy co prawda byly tansze i wyszly one negatywnie. Nwm co to znaczy...

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przy wyborze testów ciążowych należy zwrócić uwagę na deklarowaną przez producenta czułość oraz uważnie zapoznać się z instrukcją. W przypadku testów paskowych, płytkowych czy strumieniowych zazwyczaj jedna kreska świadczy o wyniku negatywnym, zaś dwie – o pozytywnym. Choć producenci testów ciążowych akcentują, że wiarygodność testu zależy od poprawności wykonania go i że kreski nie mogą być rozmazane czy ledwo widoczne, to w większości przypadków słabo widoczna druga kreska oznacza bardzo wczesną ciążę. Więcej o testach ciążowych w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Proszę sprawdzić, czy wykonane przez Panią testy ciążowe nie różniły się czułością, natomiast i tak konieczne jest ponowienie ich. W tym wypadku sugerowałabym badanie laboratoryjne z krwi – wykrywa hormon beta hCG już w kilka dni po zapłodnieniu i nie pozostawia wątpliwości co do wyniku. Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej o gonadotropinie kosmówkowej dowie się Pani z tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.