Wynik beta HCG a test ciążowy

Witam! Ostatni okres miałam 23 lipca, wtedy też odstawiłam pigułki antykoncepcyjne. 13 sierpnia uprawiałam petting z przyjacielem, doszło do wytrysku (on był w bieliźnie, ja również). Tydzień później zrobiłam test ciążowy płytkowy, wyszedł negatywny, ale po około 4 godzinach pojawiła się druga cienka kreska. 24 sierpnia zrobiłam test beta HCG - wynik był <1.00 mIU/ml. 26 sierpnia ponownie zrobiłam test ciążowy płytkowy i sytuacja powtórzyła się: test negatywny, ale po ok 4 godzinach pojawiła się ledwo widoczna kreska. Czy mogę być w ciąży? Czy druga kreska na teście płytkowym, pojawiająca się po kilku godzinach, oznacza wynik testu pozytywny czy negatywny? Czy powinnam wykonać kolejny test beta HCG?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Pomiar beta HCG jest najbardziej wiarygodnym badaniem na obecność ciąży.Wykrywa on obecność ciąży już po ok. 7 dniach od zapłodnienia.

Testy płytkowe odczytujemy zazwyczaj do ok. 15 minut.Późniejsze pojawienie się kreski sugerującej ciąże nie ma wartości diagnostycznych.

Uważam, że nie ma potrzeby wykonywania powtórnego badania poziomu beta HCG.

Pozdrawiam!