Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak miesiączki, brak pozytywnego testu ciążowego a podejrzenie zapłodnienia

Czy jestem w ciąży? Okres spóźnia mi się około miesiąca. Pierwszy test płytkowy wyszedł pozytywnie, kolejny tego samego dnia negatywnie, druga kreska była tak blada, że trzeba było się jej dopatrywać. Badanie krwi HCG+B dało wynik: 140 mIU/ml (4 tydz.). Na Usg nie wykryto powiększonej macicy, nie widać pęcherzyka. Kolejny test płytkowy znów negatywny. Czy na wynik krwi mogły wpłynąć inne czynnniki niż ciązą? Spożywałam alkohol w wieczór przed badaniem. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Stosowanie leków przeciwdepresyjnych w ciąży

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Jeżeli podejrzewa pani ciążę to przede wszystkim nie wolno spożywać alkoholu. Alkohol nie wpływa na poziom hormonu we krwi. Poziom beta-hCG jest dużo czulszym badaniem, niż test ciążowy wykonywany z moczu. Wobec dalszego braku miesiączki powtórzyć należy oznaczenie beta-hCG we krwi - przyrost będzie świadczył o ciąży, jednak wobec braku widocznego zarodka w macicy (powinien być widoczny do 6 tyg.) wykluczyć należy możliwość ciąży pozamacicznej.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy