Pozytywny test ciążowy a ciąża pozamaciczna

Witam, Piszę ponieważ chciałabym zasięgnąć porady do następnej wizyty ginekologicznej. Prawdopodobnie jestem w ciąży, test który wykonałam wyszedł pozytywny(druga kreska blada, ale widoczna). Ostatnia miesiączka 30.08.2014r. Wg wyliczeń ginekologa powinnam być w 5 tygodniu ciąży, natomiast USG dopochwowe i zwykłe nie wskazuję na ciąże(nie ma nawet pęcherzyka ciążowego. Ginekolog podejrzewa ciążę pozamaciczną. Proszę o radę! Dodam jeszcze, że odczuwam ból po lewej stronie na dole chyba to jajnik.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zamieszczony opis jak najbardziej może wskazywać na ciążę pozamaciczną. Wzrost stężenia beta-hCG może być także wynikiem np. hormonalnie czynnej torbieli jajnika. Proszę postępować wg zaleceń specjalisty ginekologa.