Test paskowy a test beta-hCG w trakcie okresu - czy jestem w ciąży?

Witam. Od kilku dni nurtuje mnie jedna myśl. Zrobiłam test przed spodziewana miesiączką, czyli 6 sierpnia. Wyszedł pozytywnie, druga kreseczka była mało widoczna. Okres nie pojawił się w danym terminie, więc w 9 sierpnia zrobiłam test na krew, który wyszedł 0,1mlU. Nie dało mi to jednak spokoju.

Za dwa dni powtórzyłam test paskowy i wyszły ponownie dwie kreseczki, przy czym ta druga wciąż jasna, lecz juz bardziej widoczna. Muszę dodać, że 14 sierpnia dostałam tak jakby okres, ale bez skrzepów co mi się wcześniej zdarzało. Postanowiłam w trakcie okresu zrobić ponownie test płytkowy i znów wyszły dwie kreseczki. Chciałabym zaznaczyć, że 27 kwietnia miałam usuniętą ciążę ektopową wraz z jednym jajowodem i częścią jajnika z torbielem.

Witam serdecznie,
jeżeli poziom beta-hCG we krwi jest wyższy niż 5 mIU/ml oznacza to ciążę. W Pani przypadku poziom beta-hCG jest poniżej tej wartości, co wyklucza ciążę. Należy pamiętać, że badanie z krwi jest wiarygodniejsze niż testy ciążowe.
Istnieją okoliczności, które dają fałszywie dodatni wynik testu ciążowego (tzn. test ciążowy jest dodatni pomimo tego, że kobieta nie jest w ciąży). Należą do nich, m.in. przyjmowanie leków antydepresyjnych, nadczynność tarczycy, choroby nerek, usunięcie operacyjne jajnika, leki hormonalne zawierające hCG oraz nowotwór jajnika, wątroby. Dlatego należy wykluczyć te wymienione przyczyny.

Pozdrawiam