Badanie beta HCG potwierdziło ciążę, na USG nic nie widać. Czy jestem w ciąży?

Ostatnia miesiączka wystąpiła 24 sierpnia. Trzy dni po dacie spodziewanej miesiączki zrobiłam test i wyszedł pozytywnie, na następny dzień również pozytywny.

Robiłam badania na beta HCG, które wg norm potwierdziły ciążę, natomiast po 2 tyg. spóźniania się miesiączki dostałam plamień, które wyglądały jak okres, po czym znowu zrobiłam HCG i znowu wyszedł wynik stwierdzający ciążę. Miałam robione USG i nic nie widać.
Co taka sytuacja może oznaczać?
Dziękuję za pomoc

Redakcja abcZdrowie

W przypadku dodatniego testu ciążowego, przy nieuwidocznieniu pęcherzyka ciążowego w jamie macicy, należy powtórzyć badanie USG w odstępie co najmniej tygodnia.