Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to oznacza, że nie jestem w ciąży?

Ostatnią miesiączkę miałam 25.12.2010 (pierwszy dzień). Do dziś nic. 21.01.2011 zrobiłam usg dopochwowe, ponieważ miałam boleści w podbrzuszu- nic nie wykazało. W ten sam dzień zrobiłam test ciążowy i wykazał ciążę. Na drugi dzień zrobiłam drugi i też wyszedł pozytywnie. 25.01.2011 zrobiłam test beta HCG i wyszedł na poziomie 480j.
Dziś byłam u lekarza i powiedział, że na usg nie ma ciąży i on jej nie potwierdza, i że moje endometrium ma grubość 5,5mm, a to za mało żeby była ciąża. Kazał powtórzyć w poniedziałek test z krwi i z nim się zgłosić.
Proszę o informację czy powinno być już coś widać na usg? Czy jest jeszcze możliwość, że jestem w ciąży?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Witam serdecznie,

Wyniki testów ciążowych oraz wynik badania beta-hCG z krwi wskazują na ciążę. Pęcherzyk ciążowy w badaniu usg powinien być widoczny w 4-5 tygodniu ciąży. Z daty ostatniej miesiączki wynikałoby,że jest Pani w 5 tygodniu ciąży. Jednak w rzeczywistości ciąża może być młodsza dlatego nie widać pęcherzyka żółciowego w badaniu usg.
Stężenia beta-hCG powinno się podwajać co dwa dni. Dlatego kolejne oznaczenie beta-hCG z krwi pozwoli określić czy ciąża rozwija się prawidłowo.

Pozdrawiam
 

Specjalista chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy