Czy to oznacza, że nie jestem jednak w ciąży?

Dzień dobry. Owulacja przypadała między 10.05 a 12.05. W dniu dzisiejszym miesiączka spóźnia się 6 dzień. Robiłam test w czwartek (20.05) wyszedł negatywny. W sobotę (22.05) zrobiłam kolejny test i również wyszedł negatywny (po godzinie pojawiła się blada kreska). Dziś (24.05) wykonałam badanie z krwi i wynik wyszedł 0,1. Z tego co rozumiem nie jest to ciąża ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wskazania testu ciążowego są wiarygodne tylko wówczas gdy wynik odczytywany jest w czasie określonym przez producenta testu. Odczytywanie wyniku testu ciążowego zarówno przed upływem tego czasu, jak i później może skutkować fałszywymi wskazaniami.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego.

Brak ciąży w Pani przypadku potwierdza nie tylko test ciążowy, ale również badanie laboratoryjne na oznaczenie stężenia beta hCG – w przypadku wyniku poniżej 5 mIU/ml ciążę można wykluczyć.

Duża wiarygodność zarówno testów ciążowych, jak i badania wynika także faktu, iż odstępy czasowe, o jakich Pani pisze, są duże – badanie beta hCG powinno wykazać wyższe stężenie hormonu we krwi po 14 dniach od stosunku niż 0,1 mlU/ml, w przypadku gdy dojdzie do zapłodnienia.

Stąd też nie ma Pani powodu do obaw, natomiast jeśli długość cyklu przekroczy 42-45 dni, wówczas konieczna będzie wizyta u ginekologa, mająca na celu ustalenie, co jest powodem zatrzymania miesiączki.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.