Czy z tego hcg wynika, że jestem w ciąży?

Witam. Po zrobieniu badania HCG wynik wyszedł 41847,0 mlU/ml niestety jestem zielona w temacie i zdążyłam się pogubić. Z testu z moczu wyszła ciąża lecz wolę się upewnić zanim udam się do lekarza.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

stężenie gonadotropiny kosmówkowej we krwi wskazuje prawdopodobnie na 6. tydzień ciąży. Normy dla poziomu beta hCG dla poszczególnych tygodni ciąży znajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta.

Sugeruję zatem umówić się na wizytę do ginekologa – najwcześniej powinna mieć ona miejsce 2 tygodnie po zatrzymaniu miesiączki, najpóźniej – 10 tygodni. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na zadane pytanie – znajdzie tu Pani kilka cennych wskazówek: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-po-wykryciu-ciazy-nalezy-zglosic-sie-do-lekarza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.