Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wszystkie wyniki beta-HCG poniżej 5 mlU/ml oznaczają brak ciąży. Jeśli dojdzie do zapłodnienia, poziom beta-HCG będzie wzrastał.

Testy wykrywające poziom gonadotropiny kosmówkowej są wiarygodne już po 10 dniach od zapłodnienia, w związku z tym prawdopodobnie nie jest Pani w ciąży. Jeśli okres nie pojawi się, warto jednak powtórzyć badanie.

Więcej informacji o tej metodzie oznaczania hormonów ciążowych znajdzie Pani w naszym artykule dostępnym pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Pytania o badanie beta-HCG często pojawiają się w serwisie. Oto kilka z nich: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-najwczesniej-mozna-wykonac-test-beta-hcg, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-zaplodnienie-a-poziom-hcg-jak-to-jest, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-robiac-beta-hcg-z-krwi-w-laboratorium-w-23-24-tygodniu-ciazy-wynik-moze-wynosic-0-1, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-nalezy-wykonac-test-beta-hcg-z-krwi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty