Czy mogę jednak wykluczyć ciążę?

W 13 dniu cyklu zawiodła antykoncepcja - antykoncepcję awaryjną przyjęłam po 3 godzinach. 10 dni po stosunku zrobiłam test z krwi beta HCG - wynik <0.2. Jednocześnie pojawił się śluz przypominający ten podczas dni płodnych. Cykle były ostatnio nieregularne 23-29 dni. Czy w takiej sytuacji można jednoznacznie wykluczyć ciążę?
KOBIETA, 31 LAT około miesiąca temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

najbardziej wiarygodne wyniki testów ciążowych uzyskuje się po 12-14 dniach od zbliżenia. Aktualny wynik sprawdzający poziom beta-HCG nie wskazuje w tym momencie na ciążę. Dla potwierdzenia proszę jednak ponownie oznaczyć hormon gonadotropiny kosmówkowej za kilka dni. Wówczas będzie można ostatecznie wykluczyć ciążę.

Najprawdopodobniej jednak nie jest Pani w ciąży, zwłaszcza, że zastosowała Pani antykoncepcję awaryjną, która cechuje się dużą skutecznością.

Szczegółowe informacje na temat hormonu ciążowego, jakim jest beta-HCG znaleźć można pod poniższym linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Pytania o wiarygodne wyniki beta-HCG znajdują się natomiast tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-od-stosunku-beta-daje-wiarygodny-wynik, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-najwczesniej-mozna-wykonac-test-b-hcg, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/test-beta-hcg-po-10-dniach-od-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty