Czy to świadczy o braku ciąży?

Jesteśmy w trakcie staran o dziecko. Obecnie okres opóźnia się 4 dni, mniej więcej od tygodnia występuje u mnie bolesności i tkliwość piersi (w poprzedniej ciąży tez tej objaw pojawił się na samym początku). Od ostatniego stosunku minęło 13 dni. 2 domowe testy ciążowe wyszły negatywne, badanie z krwi poziomu beta hcg (wykonane już właśnie 4 dni po planowej miesiączce - cykle zawsze regularne co 25 dni i we wspomnianym 13 dniu po stosunku) z wynikiem poniżej 0,2. Czy to daje ewidentna odpowiedź o braku ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przykro nam, ale niestety aktualne wyniki wskazują na brak ciąży.

Świadczą o tym zarówno testy ciążowe z moczu, jak i oznaczenie poziomu gonadotropiny kosmówkowej (czyli beta-HCG). Testy te uznaje się zazwyczaj za wiarygodne w dniu spodziewanej miesiączki. Dolegliwości bólowe w obrębie piersi, które Pani odczuwa mogą być natomiast związane nie tylko z ciążą, ale również ze zbliżającą się menstruacją.

Może Pani powtórzyć badania za kilka dni, aby ostatecznie wykluczyć ciążę. Trzymamy kciuki za pozytywny rozwój sytuacji!

Inne pytania o poziom hormonu beta-HCG w kontekście ciąży znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-najwczesniej-sprawdzic-bhcg,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-b-hcg-bedzie-wiarygodny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-od-stosunku-beta-daje-wiarygodny-wynik.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.