Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mam szansę na utrzymanie tej ciąży?

Cykle 28-29 W 25 dc zrobiłam test który wyszedł pozytywny beta w tym dniu wynosiła 18,40 W 27 dc beta 52,34 Piersi bolały tak jak prZed okreśEm I tak jak przed okresem przestały bolec Czy To jest normalne ? Dziś termin miesiączki a testy wychodzą pozytywne z tym , ze ta druga kreska błądsza Czy jest szansa na utrZymanie ciąży?
KOBIETA, 29 LAT 9 miesięcy temu

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zazwyczaj jeżeli u kobiety ciężarnej objawy ciążowe nagle zanikną, to może być to niepokojące z uwagi na ryzyko wystąpienia poronienia. Natomiast nie zawsze tak jest, a tym trudniej ocenić to u Pani, gdy objawy są tak skąpe – to jest tylko tkliwość piersi. Być może uspokoją Panią odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nagle-ustanie-objawow-ciazowych.

Przyrost beta hCG w ciągu dwóch dni – 25. i 27. dnia cyklu wydaje się prawidłowy – nie powinien on wzrastać o mniej niż 66% w ciągu dwóch dni. Tutaj znajdzie Pani więcej informacji oraz tabelę przyrostów hormonu beta hCG dla każdego tygodnia ciąży: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Blada kreska na teście ciążowym nie musi oznaczać niczego złego – może po prostu wynikać z niskiej czułości danego testu. Sugeruję, by wykonała Pani ponownie badania laboratoryjne z krwi na oznaczenie poziomu gonadotropiny dwukrotnie w ciągu dwóch dni – tylko to da pełen obraz sytuacji. Proszę również zapoznać się z sugestią naszego eksperta w odpowiedzi na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-objawow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy