Czy jest szansa, że moja ciąża prawidłowo się rozwija?

Witam, W poniedziałek koje wyniki beta HCG były 25,9 mIu/ml, w środę 32,8 mIu/ml. Czy jest szansa, że ciąża się rozwija prawidłowo? Czy przy takim małym przyroście poniżej normy jest to znak o nieprawidłowościach? Dziękuję za pomoc!

Redakcja abcZdrowie

Witam, HCG to hormon produkowany przez kobiety i jego stężenie rośnie od początku ciąży. Największy przyrost można obserwować w I trymestrze, później nie jest on już tak gwałtowny. Początkowo poziom beta HCG wzrasta o ok. 66% w ciągu dwóch dni i 114% w ciągu 3 dni. Najlepiej wskazuje te normy nasz ekspert w odpowiedzi na pytanie jednej z internautek, zachęcam do zapoznania się: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bardzo-maly-przyrost-hcg-swiadczy-o-nieprawidlowosciach-ciazy. Wobec tych norm przyrost beta HCG w Pani przypadku jest dość niski, jednak jeśli cokolwiek Panią niepokoi, proszę skontaktować się z lekarzem lub ponowić badania – najlepiej dwa dni po ostatnim. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.