Czy jest szansa ze ciąża może się utrzymać?

Witam. W dniu spodziewanej miesiączki wystąpiło krwawienie. Trwało 5 dni. Kilka dni później ponownie zaczęło się krwawienie. Udałam się do ginekologa, stwierdził bardzo wczesna ciąże. Dostałam antybiotyk. Wynik beta 178,9. Po 4 dnia beta 126.8, nie krwawie. Biorę duphaston. Czy jest szansa ze ciąża może się utrzymać? Czy jest szansa ze beta jeszcze wzrośnie? W czwartek idę jeszcze na bete. Martwię się :(

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w przypadku wczesnej ciąży brak przyrostu lub niewielki przyrost hormonu beta hCG nie rokuje zbyt dobrze, a gdy poziom hormonu spada, to może to oznaczać brak możliwości utrzymania ciąży.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-najczesciej-dochodzi-do-poronienia.

Trudno niestety wyrokować o powodzeniu ciąży, najlepiej ponownie oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej, by ocenić, co się dzieje dalej. W przypadku prawidłowo rozwijającej się ciąży beta hCG powinna przyrastać o minimum 66% co 48 godzin.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.