Co oznacza takie krwawienie w czasie ciąży?

Witam . Spóźniała mi się miesiączka ,zrobiłam 12 testów ciążowych wszystkie wyszły pozytywnie ,zrobiłam badania na hcg ,po odebraniu wyników moje hcg wynosiło 2,3 ,również robiłam usg wyszło ze jest tam zarodek lecz widać było niewyraźnie ,natomiast 2 dni po wizycie u ginekologa dostałam krwawienia co to oznacza ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niewykluczone, że to krwawienie oznacza poronienie – niestety nie sposób orzec tego z całą pewnością bez badania ginekologicznego. Proszę zapoznać się z naszym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-w-ciazy-poczatki-poronienie-zalecenia.

Proszę przede wszystkim zrobić badanie beta hCG i powtórzyć je w odstępie dwudniowym, by sprawdzić przyrost poziomu hormonu (warunkuje prawidłowy rozwój ciąży na wczesnym etapie). Ponieważ uprzednio wykonane badanie wskazywało bardzo niski poziom gonadotropiny kosmówkowej, warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku i zarodek rozwija się. Proszę zapoznać się z tym artykułem, znajdzie tu Pani tabelę przyrostu hormonu w poszczególnych tygodniach I trymestru: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.