Który to tydzień ciąży według takiej bety?

Witam ostatni okres miałam 27 kwietnia 2020.wynik beta hcg wynosi 561 który to tydzień. Do ginekologa jestem zapisana 1 lipca

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w pierwszych tygodniach ciąży aż do końca I trymestru wzrost gonadotropiny kosmówkowej jest bardzo dynamiczny. Pani wynik może wskazywać 5. tydzień ciąży, natomiast najlepiej wykonać badanie na oznaczenie beta hCG co najmniej dwukrotnie w odstępach dwudniowych, by zobaczyć czy przyrost jest prawidłowy – czyli powinien zwiększać się o minimum 66%. Zachęcam do lektury naszego artykułu dotyczącego gonadotropiny kosmówkowej i norm dla niej w poszczególnych tygodniach ciąży: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.