Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taka beta wskazuje na poronienie?

Witam. Jestem we wcześniej ciąży, dnia 28.01.21 robiłam betę hcg i wynik wynosił 16 mlU/ml, a dnia 05.02.21 czyli 8 dni później zrobiłam badanie i wyszło mi 6mlU/ml. Co to oznacza? Czy to poronienie?
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Wstyd nie zapytać - ciąża bez opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

spadek poziomu gonadotropiny kosmówkowej oznacza prawdopodobnie poronienie. W takim wypadku warto dla pewności powtórzyć badanie po 48 godzinach, a jeśli beta hCG okaże się niewykrywalna w surowicy krwi bądź jej poziom będzie jeszcze niższy, to niestety jasno wskazuje to zatrzymanie rozwoju ciąży. Odsyłam do odpowiedzi eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-taka-beta-wskazuje-na-poronienie.

O normach poziomu gonadotropiny kosmówkowej w poszczególnych tygodniach ciąży przeczyta Pani w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy