Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taka beta jednoznacznie wskazuje ciążę?

Witam. 72h temu wyszła mi beta 398.7? Lekarza mam dopiero na czwartek. Czy to jest ciąża? Jeśli tak to który tydzień? Jutro powtórzę jeszcze raz betę hCG.
KOBIETA, 22 LAT 11 miesięcy temu

Krwawienie i ból w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak – według norm wynik badania powyżej 5 mlU/ml klasyfikowany jest jako ciąża. hCG, czyli gonadotropina kosmówkowa to hormon wytwarzany przez zarodek w celu pobudzania ciałka żółtego do produkcji progesteronu odpowiedzialnego za prawidłowy rozwój ciąży. Tutaj znajdzie Pani więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta.

Wynik blisko 400 mlU/ml oznacza 4.-5. tydzień ciąży, przy czym istotne jest wykonanie badania co najmniej dwukrotnie w ciągu kilku dni, by sprawdzić dynamikę przyrostu tego hormonu – na przestrzeni dwóch dób powinien wzrosnąć o 66%, co jest gwarantem prawidłowego rozwoju ciąży. Zachęcam do zapoznania się z opinią naszego eksperta: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/beta-hcg-interpretacja-wynikow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy