Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Łagodzenie bólu porodowego okłady, poród w wodzie, pozycje porodowe

Ból porodowy jest bardzo trudny do zniesienia. To jeden z najgorszych rodzajów bólu. Sprawdź, jak można złagodzić naturalnie przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

organizm ludzki nie wytwarza hormonu gonadotropiny kosmówkowej poza kilkoma sytuacjami. Najbardziej oczywistą jest ciąża – wówczas hormon beta hCG produkowany jest przez zarodek, stąd obecność hormonu jest wykrywalna w moczu oraz krwi kobiety. Natomiast gonadotropina kosmówkowa jest także markerem nowotworowym, co oznacza, że jej podwyższone stężenie można zaobserwować także w przypadku kilku typów nowotworów. Są to m.in. rak jajnika czy nowotwór kosmówki.

Wynik beta hCG powyżej 5 mlU/ml klasyfikowany jest jako ciąża – w Pani przypadku mniej więcej 4.-5. tydzień. Po więcej odsyłam do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta. Oczywiście taki wynik obliguje do zapisania się na konsultacje ginekologiczne w celu potwierdzenia ciąży oraz przeprowadzenia kolejnych badań, w tym ponownie badania na oznaczenie poziomu beta hCG. Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy