Czy bhcg 17 dni od stosunku jest wiarygodna?

Witam. Chciałam zapytać czy Beta HCG 17 dni od stosunku jest wiarygodna . Czy wynik 0.1 wyklucza ciaze ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wynik poniżej 5 mlU/ml zdecydowanie wyklucza ciążę, natomiast jeśli chodzi o czas wykonania badania laboratoryjnego z krwi na oznaczenie poziomu hormonu, to przyjmuje się, że już 7 dni po zapłodnieniu beta hCG będzie wykrywalne we krwi, natomiast najwyższe jego stężenia utrzymują się mniej więcej przez cały pierwszy trymestr (pod koniec I trymestru powoli spada).

Zatem wykonanie badań po 17 dniach od stosunku jest oczywiście miarodajne, a wynik 0,1 mlU/ml nie daje podstaw do podejrzewania ciąży. Więcej informacji na temat gonadotropiny kosmówkowej i interpretacji wyników hCG w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.